Yeni bloğum hayırlı olsun!

Neden blog tutmak istiyorum?

Kendimi bildim bileli içimde bir içerik üretme sevdası var. Üstelik benim için içeriğin konusunun ya da türünün önemi yok. Hemen her alanda bir şeyler üretmek için her zaman istekli oldum. Gel gelelim henüz ortaya koyabildiğim bir şey de yok. Çünkü bir şeyler üretebilmek için ciddi çalışmalar yapmak ve bunun yanında yeterli bilgi birikimine de sahip olmak gerek. Mesela bir şarkı yapmayı çok isterim ama yapamam en azından henüz yapamam. Youtube’a bir şeyler çekmek isterim ama hem yeterli ekipmana sahip değilim hem de Youtube için kendime seçtiğim bir temam yok. Hal böyle olunca bir blog tutmak benim için en iyisi gibi gözüküyor.

Bu benim 3. blog denemem!

Aslında bu benim başlattığım üçüncü bloğum. Bundan önce hep kapatmak zorunda kaldım. Bunun bir çok nedeni vardı. Başlıca nedeni aradan biraz zaman geçince eski bir yazımın biçim olarak ne kadar basit ya da hatalı ve ya içerik olarak yanlış düşünceler içerdiğini fark edince bu iş bana göre değil der bloğum silerdim. Bu tıpkı İnstagramda eski fotoğrafaları silmek gibi bir şey. Fakat şuan böyle düşünmüyorum. Düşüncelerimin ve fikirlerimin sürekli değişeceğinin, gelişeceğinin farkına vardım. Buna bağlı olarak da geçmişte yazdığım bir blog yazısıyla bir İnstagram gönderisiyle ya da şuan söylediğim, inandığım her hangi bir şeyle ilerde barışık olacağım. Çünkü ben bir adım dahi ilerleyeceksem bu geçmişte attığım adımlarla yani bu adımların yanlışlarıyla doğrularıyla olacak. Bunun farkına vardığım için artık daha güzel hissediyorum. Zaten bu farkındalıkla ilk iş bu bloğu kurdum.

Bu bloğun teması ne olacak?

Yapım gereği hayatta hiçbir zaman tek bir şeye ilgili olmadım. İçimdeki bitmek tükenmek bilmeyen merak duygusuyla birçok şeye heves ettim. Kimi konularda kendimi bir noktaya getirsem de hiç ilerleme kat edemediğim ilgi alanlarım da oldu. Benim bu halim de bu bloğun yazılarına elbette yansıyacak. Kısaca ilgilendiğim, merak ettiğim ve yazmak istediğim her konuda yazacağım. Yazılarım muhtemelen birbirinden bağımsız farklı farklı konular üzerine olacak. Yani bloğum net bir temaya sahip olmayacak.

Bu zamanda kim blog okur?

İnsanların ilgi ve odağının çok düşük olduğu bu zamanda izleyenler için çok faydalı olabilecek bir youtube videosu bile eğer yeterli ilgiyi çekemezse sıkıcı geliyor ve izlenmiyor. Böyle bir durumda insanların saatlerce bir kitabı okuması bile çok zor iken kaldı ki birileri gelip benim bloğumu okusun. Ben de tüm bunların farkında olarak yazıyorum. Bloğumun yeni yazısını yazarken, yazacağım konuyu araştırırken mutlu hissediyorum. Ayrıca blog yazısının fotoğrafa benzer bir yönü de var. Nasıl eski fotoğraflara bakarsınız büyüdüğünüzü, geliştiğinizi fark edersiniz. Benimki de o hesap işte. Eğer devam ettirebilirsem bu bloğu ileride bu yazılarımı okumak da ayrı bir güzellik olacak.

1 yorum

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir